Ostetaanko karkkeja? = Shall we buy candies?

Kilohinta on noin 9e = The price per kilogram is about 9euro

Se on hyvä määrä = It is a good amount

Katsotaan mitä tulee hinnaksi. = Let’s see what the price will be.

Katso myös: